پاورپوینت کلوئیدهای خاک و نفش آن در فرسایش

دسته بندي : پاورپوینت » عمومی و متفرقه
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 11 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بسمه تعالی موضوع:کلوئیدهای خاک و نفش آن در فرسایش
کلوئیدهای مهم خاک
انواع رسها، ترکیبات هوموسی و ترکیبات فی ما بین و شبه هوموسی و هیدروکسیدهای کلوئیدی آهن، سیلیسیوم و آلومینیوم کلوئدیدهای مهم خاک را تشکیل می دهند و به طور کلی حالت کلوئیدی عبارت است از پخشیدگی یا تعلیق نسبتاً پایدار مواد در محیطی سیال در چنین حالتی هیچ گونه ترکیب شیمیایی بین مولکول های ماده پخش شده و سیاله انجام نمی پذیرد و اگر به حالت کلوئیدی قدرت دخالت در پدیده های شیمیایی نسبت داده می شود، علت آن قابلیت تبادل یونها در اطراف مولکول های کلوئیدی است.
به طور کلی برخی از کلوئیدهای مهم خاک، مانند ترکیبات سازنده هوموس ، فرد هوموس و کلوئیدهای سفیده ای و سیلیس کلوئیدی، در حالت کلی، از نوع آب پسند بوده و جاذب مولکول های آب می باشند ( کلوئیدهای هیدروفیل) ، اکثراً جذب مولکول های آب در هوموس، توسط گروه های جانبی وغیره به وقوع می پیوندد. از کلوئیدهای هیدرونوب خاک ( غیر آب پسند) هیدروکسید آهن و آلومینیوم و بقایای تجزیه شده سیلیسی از رسها و بعضی از انواع رسها را می توان نام برد.
به طور کلی ذرات مشابهی که قطر هر یک از آنها کمتر از 2 میکرون باشد می توانند در محلول خاک حالت کلوئیدی داشته باشند. این خاصیت مانع آن نیست که ذرات مزبور در جایی دیگر یا در شرایط موافق محیط، در فعل و انفعالات شیمیایی دخالت نمایند. بلکه در واقع کلوئید را باید اسم دیگری برای ذرات کمتر از 2 میکرون دانست که علاوه بر خواص اصلی ماده ، می توانند در محلول خاک خصوصیات ویژه ای داشته باشند که به خاصیت کلوئیدی اطلاق می گردد.
محلول خاک خصوصیات ویژه ای داشته باشند که به خاصیت کلوئیدی اطلاق می گردد. ذرات کلوئید معمولاً به صورت مولکول های بزرگ یا اجتماع چندین مولکول و یا مولکول های کوچک متبلورجلوه می کنند که در حالت کلوئیدی بر خلاف یونهای محلول نمی توانند از سلولی یا صافی عبور نمایند. در خاک دو گروه کلوئیدهای معدنی و الی تشخیص داده می شود. در گروه اول رسها، هیدروکسیدهای آهن، آلومینیوم و سیلیس قرار دارند و گروه دوم شامل : کلوئیدهای آلی یعی هوموس، اسیدهای آلی است.

 
دسته بندی: پاورپوینت » عمومی و متفرقه

تعداد مشاهده: 254 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: .ppt

تعداد صفحات: 11

حجم فایل:0 کیلوبایت

 قیمت: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل